Morgan Stanley: Tesla Motors je nejdůležitější automobilka na světě

Jan Horčík - 24 Červen 2014

Kdybyste to náhodou ještě nevěděli, tak tady to máte černé na bílém: nadnárodní finanční korporace Morgan Stanley prohlásila, že Tesla Motors je nejdůležitější automobilka na světě. auto výroba elektromobilů tesla model s v továrně tesla motors ve fremontu kalifornie

Výroba elektromobilů Tesla Model S v továrně Tesla Motors ve Fremontu, Kalifornie
foto: Tesla Motors

Jen tak pro zajímavost: Morgan Stanley je firma, která si "v krizi" půjčila od amerického Fedu celkem $107,3 mld. To jsou více než dva roční rozpočty České republiky. Během krize v letech 2007-2008 zároveň hodnota firmy klesla o 80 %.

Jistý Adam Jonas z výzkumné divize Morgan Stanley Research aktuálně zpracoval zprávu pro investory. V ní mimo jiné píše, že Tesla se necelé dva roky po uvedení elektromobilu Model S na trh dokázala transformovat z nezkušeného start-upu v potenciálně nedůležitější automobilku světa.

Své tvrzení podkládá následujícími tezemi:

  • dodavatelé komponent začínají o Tesle přemýšlet pozitivně a dokonce uvažují o vybudování výrobních linek určených pouze pro zásobování Tesly. Stejnětak i ostatní automobilky začaly Teslu brát vážně.
  • Tesla by mohla přímo zaměstnat během následujících sedmi let až 20 000 lidí a vytvořit dalších 100 000 souvisejících pracovních míst
  • Elektromobil Tesla Model S je "nejameričtější auto na silnicích" s více než "90% obsahem " (nic na tom, že zaměstnanci Tesly pocházejí z celého světa… ostatně, kdo v USA ne, že?)
  • pokud Tesla uspěje s budováním chystané giga-továrny na li-ion baterie, bude to další obrovský impuls k růstu a podle Jonase nejspíš i rozvoji zcela nového průmyslu

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Samé komplimenty . Když jsou finanční prostředky ve správných rukách Tak se podaří uskutečnit velké věci o kterých mnozí tvrdili že jsou jen výplodem fantazie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak teď už chápu, proč je Tesla nejvíc "shortovanou" firmou světa.
Pokud tohle napíše Morgan a Stanley, tak už jsou připraveni.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.