Komerční banka zrychluje SEPA platby

placená inzerce - 05 Říjen 2020

Není to tak dávno, kdy se začaly připisovat platby v rámci České republiky během jednoho dne. Dnes je možné to samé i u zahraničních plateb.Vše se neustále zrychluje, to platí samozřejmě i pro bankovní služby.

Vše se neustále zrychluje, to platí samozřejmě i pro bankovní služby.
foto: KB

Komerční banka (KB) totiž zrychlila odesílání běžných SEPA plateb (pozn.: jednotná oblast pro platby v eurech) s připsáním na účet banky příjemce ve stejný den.

Novinka se vztahuje na všechny SEPA platby zadané klienty v pracovní dny do 11.00 hodin s požadavkem na zpracování online, předané na papírových příkazech nebo z trvalých příkazů k SEPA platbám. Protistrana obdrží peníze na svůj účet ještě v ten samý den.

„Již na konci minulého roku jsme SEPA platby cenově sjednotili s tuzemskými platbami. Po vyhodnocení pilotního provozu je nyní jako zrychlené poskytujeme standardně všem klientům,“ dodává Monika Truchlíková, manažerka Tribu Payment Methods v Komerční bance.

Provádění urgentních SEPA plateb zůstává beze změny, tedy za příplatek. Zadávat urgentní SEPA platby je možné v pracovní dny až do 14.00 hodin. Takto zadané SEPA platby jsou připsány na účet banky příjemce rovněž v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0, ale rychleji než zrychlené běžné SEPA platby.

KB vylepšila i notifikace

Dalším vylepšením, které Komerční banka připravila, je úprava notifikací zahraničních a SEPA plateb. Pokud chcete obdržet notifikaci o platbě, můžete si zvolit její zaslání jednorázově na online formuláři k platbě nebo si nastavit notifikace pro všechny zahraniční a SEPA platby, které odešly nebo přišly na Váš účet.

V případě požadavku na obdržení notifikace vám do e-mailu přijdou přehledné informace o zahraniční nebo SEPA platbě i s informací, zda byla platba provedená.

Součástí této notifikace je příloha s pdf souborem, která rovněž obsahuje údaje o platbě. Tuto notifikaci můžete např. odeslat obchodnímu partnerovi jako potvrzení, že jste mu zaplatili za poskytnuté zboží či služby.

Zrychlení běžných SEPA plateb se týká zadání:

  • na online formulářích v internetovém bankovnictví;
  • importem v dávce v online režimu v internetovém bankovnictví;
  • importem v dávce v průběžném režimu v internetovém bankovnictví (pokud je v okamžiku jejich zadání na účtu klienta dostatek peněžních prostředků);
  • na papírovém formuláři přes pobočku KB;
  • z trvalých příkazů k SEPA platbě.
placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

Firmy uz bezne hospodari v Eurech a jako hurvinkovskou menu musi mit i koruny. Udrzovat pidi-menu je dan za hlupaky.

pro tupé a hloupé otroky je tu Euro :)
tak se dovzdělej, loutko, přestaň být loutkou :)

"Vážení eurofilové, zde je výsledek vaší lásky k euru. Šichtařová vytáhla aktuální čísla

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Průměrný Čech v posledních šesti letech bohatl 2,25krát rychleji než průměrný Slovák. Zbohatl dokonce o víc, než kolik letos činí čisté celoživotní bohatství průměrného Slováka. Markéta Šichtařová nad touto informací necítí škodolibost vůči Slovákům, vůči nimž jí je tohle rozevírání nůžek naopak líto, nicméně škodolibost cítí vůči těm, kdo tolik lobbují za přijetí eura v Česku. Eurofilové tu mají jak na talíři výsledek své lásky k euru, protože bohatství je zrcadlem právě toho, jaké měny a obecně měnový systém máme."

is.gd/R7i0Kc

klidně přiznám, že s Euro nemusím mít tolik společného, ale Euro už zlikvidovalo Řecko, Itálii i Španělsko, nemohou učinit ŽÁDNÁ monetární opatření, tedy v krizi budou už do konce EU SS svazu.... jen tupé a nevzdělané loutky chtějí Euro :)

Obrázek uživatele Kuk

Kremelskej fašounek co hltá Šichtařovou. To je diagnóza.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live