Hyundai Prophecy: odvážný hybrid mezi Taycanem a Modelem 3

redakce - 03 Březen 2020

Koncept elektromobilu Hyundai Prophecy na první pohled upotá sportovním designem. Jakoby šlo o odvážnější hybrid mezi Porsche Taycan a Tesla Model 3.auto elektromobil Hyundai Prophecy

Koncepční elektromobil rozšiřuje koncepci „optimistického futurismu“ značky Hyundai s cílem vytvářet emocionální spojení mezi lidmi a automobily
foto: Hyundai

Hyundai Prophecy rozvíjí revoluční pojetí loňské studie elektromobilu „45“, která nahradila složitost čistými liniemi a minimalistickými strukturami. „Prophecy“ následuje tento přístup ikonickou siluetou s dokonalými proporcemi, jež byla inspirována aerodynamickým designem.

Designéři značky Hyundai využili prodloužený rozvor a krátké převisy k vytvoření „vrcholného automobilového tvaru“, který dává vyniknout nové konstrukci elektricky poháněného vozu. Jeho karoserie je definována naprosto čistými plochami a přirozenými křivkami v kombinaci s estetickou vyvážeností a funkčností.

Transparentní akrylový materiál ponechává volný pohled na funkční komponenty v útrobách. Tento záměrný designérský prvek je integrován do spoileru, světlometů a kamerového sledovacího systému CMS (Camera Monitoring System), aby upozornil na funkční krásu příslušných komponentů.

Pixelový systém osvětlení, který poprvé prezentovala studie „45“, byl podroben dalšímu vývoji. Tato progresivní osvětlovací technika je integrována do světlometů, koncových svítilen a spoileru a evokuje hojné zásoby energie v akumulátorových článcích vozidla. Pixelové svítilny a světlomety budou charakteristickým stylistickým prvkem budoucích modelů Hyundai.

Příslušnost studie Prophecy ke kategorii elektromobilů je zřejmá i ze spodní části vozidla. Široký otvor pod nárazníkem přivádí čerstvý vzduch pro ještě efektivnější chlazení akumulátorů. Pro zákazníky to znamená, že budou jezdit v ještě ekologičtějším elektromobilu.

Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy
foto: Hyundai

„Prophecy“ využívá také technologii autonomní jízdy. Místo volantu je vůz vybaven joysticky, které poskytují zcela nové, současně však důvěrně známé a intuitivní zážitky z jízdy.

Řidiči mohou ovládat vozidlo v naprostém komfortu, protože oba joysticky si mohou přemisťovat z jedné strany na druhou. Jeden může být například na středové konzole, druhý na dveřích.

Řidiči mají navíc prostřednictvím tlačítek integrovaných do joysticku přístup k široké škále funkcí. Toto uživatelské rozhraní v neposlední řadě zvyšuje úroveň bezpečnosti cestujících.

Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy
foto: Hyundai

Hyundai vytvořil pro studii „Prophecy“ vnitřní prostředí s kombinací vybraných ekologických materiálů, jehož design ztělesňuje vizi elektromobilů budoucnosti.

Vnější otvory u spodního okraje bočních dveří zajišťují cirkulaci vzduchu s využitím technologie CAT (Clean Air Technology), přivádějící nepřetržitý proud vyčištěného vzduchu do vozidla. Takto upravovaný vzduch, zbavený všech nečistot, je navíc také vypouštěn zpátky do ovzduší.

Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy
foto: Hyundai

Proudění čistého vzduchu v interiéru, nad kobercem z tkaniny na bázi vlny, je inspirován prouděním vody v přírodě. Barvy a materiály interiéru lákají cestující k relaxaci, k čemuž přispívá také nízká intenzita světla dekoračního osvětlení, jehož uklidňující barvy přímo vyzývají k odpočinku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

To má madla jak pro starý lidi když lezou do vany.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To sú zasa drísty aké svet nevidel !!!

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Obrázek uživatele Magy

Koncepty sem, koncepty tam, kdejake krasne luxusne ci nablyskane superauta buducnosti, ale v reale chyba dostatok UPLNE OBYCAJNYCH masovych elektroaut pre beznych ludi.
Takze tieto nekonecne a nikam neveduce koncepty su podla mna len zasterka k niecomu ako "nevieme vyrobit konkurencieschopne BEV auto, tak sa aspon chvalime nejakym konceptom co zrejme nikdy neuvidi seriovu vyrobnu linku".

---

Nissan e-nv200

Obrázky hezké, což o to...Takových jsme už viděli..a skutek utek..

---

heros


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.