Elektromobily Tesla Model S/X nově umí nabíjet 225 kW

Jan Horčík - 25 Červen 2020

Některé nejnovější modely elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X získaly díky upgradu softwaru možnost nabíjet výkonem až 225 kW. Mohou tak téměř naplno využít nové nabíječky Tesla Supercharger V3.
auto elektromobily Tesla Model S

Tesla nepracuje s klasickými produktovými cykly jako klasické automobilky, kdy jedno auto bývá po sedmi letech obměněno za nový model. Své elektromobily totiž vylepšuje neustále, průběžně, a to jak po softwarové, tak i hardwarové stránce.
foto: Tesla

Softwarový update firmwaru verze 2020.24.6 umožňuje některým nejnověji vyrobeným elektromobilům Tesla Model S/Tesla Model X nabíjet výkonem až 225 kW. Zároveň přejmenovává některé modely "Model S Long Range" na "Long Range Plus" a zvyšuje jim zobrazovanou dojezdovou vzdálenost.

Tento krok, tedy zvýšení výkonu nabíjení, se očekával vzhledem k tomu, že levnější Tesla Model 3 už od svého uvedení na trh umí nabíjet výkonem až 250 kW (Long Range verze). Průběžné vylepšování hardwaru elektromobilů Model S navíc zvýšilo jeho dojezd přes 400 mil, tedy v přepočtu na téměř 650 km.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

A co na to akumulátory
S tím nabíjecím výkonem už mám docela obavy .
Když už neposkytují neomezenou 8 letou tak už to nemusí tolik řešit ale co na to řeknou majitelé ...

Omezená záruka na nové vozidlo

Your vehicle is covered by a New Vehicle Limited Warranty for 4 years or 80,000 km, whichever comes first. The Battery and Drive Unit in your vehicle are covered for a period of:

U vozů Model S a Model X – 8 let nebo 240 000 km, podle toho, co nastane dříve, se zachováním alespoň 70 % kapacity akumulátoru po dobu trvání záruky.
U vozů Model 3 Standard nebo Standard Range Plus – 8 let nebo 160 000 km, podle toho, co nastane dříve, se zachováním alespoň 70 % kapacity akumulátoru po dobu trvání záruky.
U vozů Model 3 Long Range nebo Performance – 8 let nebo 192 000 km, podle toho, co nastane dříve, se zachováním alespoň 70 % kapacity akumulátoru po dobu trvání záruky.

These warranties cover the repair or replacement necessary to correct defects in the materials or workmanship of any parts manufactured or supplied by Tesla, which occur under normal use.

https://www.tesla.com/cs_CZ/support/vehicle-warranty

Takze nabitie cca 500km za pol hodku? Super. No a kedy uz skrachuje. Drzim short od roku 2016 ;)

Obrázek uživatele ozana

Ten short budeš muset podržet tak 200let.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Je škoda že nečteme články typu, "Koupil akcie Tesla před 8 lety za prodané BMW za 30 tis. USD a dnes vlastní luxusní byt na Manhattanu za milion USD. Sem taky chodí lidé kteří na akciích Tesly vydělali desítky milionů, mohli by se pochlubit, jak jednoduše si může každý vydělat. :)))

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Kuk

Už brzi. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PaRi

brzy, jazyk, nazývat (se), Ruzyně :-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (10000 km)

Stydte se, tuto reakci jsem cekal od Dlazdice a ne od Vas, ktey jiste chape, ze "zmilyt" se muze kazdy.

Aale dost expertov mame aj tu. Uber-korunovany "expert" je runner.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.