Další hybridní autobusy Volvo míří do Británie i na sever Evropy

Daniel Kunz - 25 Říjen 2013

Britský dopravce Lothian Buses operující především v Edinburghu a v okolí Midlothianu během loňského roku uzavřel spolupráci s Volvo Buses a dosud úspěšné partnerství se chystají Skotové upevnit. Na základě spokojenosti s provozem 10 hybridních autobusů Volvo 7900, které vozí cestující od počátku tohoto roku, se dopravce rozhodl nakoupit jich dalších 20.auto Volvo 7900 Hybrid ve skotském Edinburghu

Autobus Volvo 7900 Hybrid ve skotském Edinburghu
foto: Volvo

Dodávka 20 nových hybridních autobusů Volvo by měla být do Skotska doručena v roce 2014 a bude se jednat stejně jako v předchozí várce o jednopodlažní vozidla. Rozdíl bude v typu pohonné jednotky, která u nových autobusů již splňuje emisní normu Euro 6.

Z přírůstků stejného typu autobusu se mohou těšit i v Oslu a blízkém okolí. Dopravce Nettbus Øst v hlavním městě Norska pořídil 17 vozidel 7900 Hybrid, které již byly 7. října uvedeny do provozu. Skupina Nettbuss, která provozuje hybridní autobusy Volvo také v Trondheimu a Hamaru, tak už vlastní ke dnešnímu datu 43 těchto vozů.

„Nízký dopad na životní prostředí a nízké provozní náklady jsou klíčem k tomu, že naše hybridní autobusy jsou na trhu velmi konkurenceschopné. Norsko, kde jsou dopravními orgány při zadávání veřejných zakázek kladeny přísné požadavky na ochranu životního prostředí, je pro nás s 80 dodanými autobusy největším trhem," říká Sven-Age Løkken z norského zastoupení společnosti Volvo Buses.

Svein Ekholt, technický manažer dopravce Nettbus Øst, si hybridy Volvo pochvaluje. „Jsou minimálně stejně spolehlivé jako naftové autobusy a navíc spotřebují na deset kilometrů zhruba o jeden litr paliva méně,“ uvedl.

Volvo 7900 Hybrid je v Polsku vyráběný autobus, v jehož útrobách se skrývá pětilitrový dieselový motor o čtyřech válcích a o výkonu 240 koní. Ten je podporován elektromotorem o výkonu 120 kW. Díky tomuto systému spotřebuje 7900 Hybrid o 39 % méně paliva než dieselový autobus.

Tichý a plynulý rozjezd vozidla je zajištěn díky systému "Stop & Start", kdy výjezd ze zastávky autobusu obstarává elektromotor. 7900H je vybaven elektronicky řízeným vzduchovým odpružením, pneumaticky ovládanými brzdami a elektronicky řízeným protiblokovacím systémem EBS 5.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Roman

Čeští dopravci, vykvákněte se na ufuněné nafťáky a kupte hybridy nebo elektrobusy. Fakt bych rád tyto pěkné a určitě dobré busy viděl také tady.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přijeď se podívat do Ostravy ;-)

Obrázek uživatele Roman

Tu a tam do Ostravy jedu, proč? Ostrava provozuje hybridy? Vím, že testovala elektrobus.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol