Citroën ë-C4: elektrický crossover s dojezdem 350 km

Jan Horčík - 08 Červenec 2020

Původně hatchback Citroen C4 se v nové, třetí generaci proměnil v malé SUV/crossover. Kromě benzinového a naftového motoru je nově na výběr také jako elektromobil.auto elektromobil Citroën ë-C4

Nový elektromobil Citroën ë-C4 se bude dát objednávat už během tohoto léta s tím, že první dodávky se očekávají do konce roku.
foto: Citroen

Rozměry nového elektromobilu Citroën ë-C4 jsou 4360 mm délky, 1800 mm šířky a 1525 mm výšky. Pro srovnání, třeba Hyundai Kona Electric má rozměry 4180 mm, 1800 mm a 1570 mm, takže nový ë-C4 je o něco delší i vyšší.

Plně elektrická verze bude vybavena 50kWh baterií a elektromotorem 100 kW. Max. rychlost je omezena 150 km/h, zrychlení 0-100 km/h zvládne za 9,7 sekundy. K dispozici bude mít 11kW palubní nabíječku (některé zdroje uvádějí 7kW, možná tedy půjde o příplatkové vybavení) a 100kW rychlonabíjení.

Elektromobil Citroën ë-C4

Elektromobil Citroën ë-C4
foto: Citroen

Jde o stejný elektrický pohon a výbavu, který najdeme také v Peugeot e-2008 či DS 3 Crossback E-TENS. Koncern PSA na nich staví celou řadu nových elektromobilů, které se v zásadě liší především rozměry a designem. I proto lze čekat i podobnou cenu kolem milionu korun.

Kokpit, kterému dominuje 10" dotykový displej s infotainmentem podporujícím Apple CarPlay i Android Auto, nabízí mimo jiné i bezdrátové nabíjení mobilu.

Mezi více než 20 asistenčních systémů najdeme mimo jiné 360° kameru, nouzový brzdný systém, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní tempomat nebo udržování v pruhu a další.

Více informací bychom se od koncernu PSA měli dozvědět již brzy. Citroën údajně očekává, že 8-10 % celkových prodejů C4 bude právě plně elektrická verze. Plug-in hybridní verze se nechystá.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Takový zajímavý fenomén, kdy se nám tady objevují různé značky elektromobilů, fakticky jde ale o totéž auto. Ať je to PSA s Oplem nebo VW.
Čili namísto soutěže o co nejlepší elektromobil a výběru pro zákazníka si můžete do 3 autosalonů obou zmíněných zajít pro stejné auto s jiným znakem na přídi a volantu. To není nic, co by nás mělo těšit. Protože obvykle se jeden nedodělek či nepodarek jen replikuje.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Já si naopak myslím, že pokud je pohon v pořádku a dá se do vícero karoserií, tak si vybere téměř každý. Jen to ještě chce alespoň dvě velikosti baterií. Nakonec Mitsubishi/Peugeot/Citroen udělali to samé, dokonce hůř, tam jsou opravdu jiné jen znaky. To není dobrá kritika do vlastních řad.

---

ecotaxiolomouc.cz

O Peugeot 2008 jsem uvažoval, dojezd by mi stačil, ale Kia je podstatně dál v technologii. Navíc za 4 roky se to bude hůře prodávat, všichni si myslí, že potřebují dojezd 500 km.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Škoda, škoda. BAterka malá, na tak "velké" auto, chtělo by to 60-70 kWh.
Nabíjení, alespoň "něco", nicméně 100 kW DC je pro takhle velkou baterku málo, tohle by si zasloužilo alespo%n 175, tj. to co už nabízí nabíječky např. od EONu. Proč to nevyužijí? Neřekl bych kdyby ty nabíječky neexistovali, ale když už dávno stojí a stále přibívají dalí jako houby po dešti.
A oni to zase takhle zkazí...

To auto je zastaralé a to ještě ani nevyjelo z výrobní linky.

Obrázek uživatele Kuk

e2008 v bledě modrém.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

K dispozici bude mít 11kW palubní nabíječku (některé zdroje uvádějí 7kW, možná tedy půjde o příplatkové vybavení)

Ano uvádí se že jde o option. Porovnával bych to s Kia e-Niro, kde jsou prakticky identické rozměry. Baterie C4 má využitelnou kapacitu 45 kWh a reálný dojezd 250 km.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Tjn baterka nekde mezi slabsi a silnejsi verzi Kie, cena predpokladam nizsi nez ta slabsi verze Kie (porobne jako E2008), celkem dobra nabidka, i kdyz porad cenove trochu v nebi :-D

Holt chce to získat někde slevu 20% nebo koupit za dobrou cenu předváděčku a pak je to v pohodě. Ono C4 ve výbavě toho BEV není taky nic levného.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.