ČEZ společně s Deutsche Telekom pomáhá ekologizovat herní průmysl

redakce - 04 Listopad 2020

Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital.Využívání cloudových služeb místo osobních počítačů a účinné chlazení herních serverů by mohlo snížit emise v herním průmyslu až o 70 %.<br />
Využívání cloudových služeb místo osobních počítačů a účinné chlazení herních serverů by mohlo snížit emise v herním průmyslu až o 70 %.

Využívání cloudových služeb místo osobních počítačů a účinné chlazení herních serverů by mohlo snížit emise v herním průmyslu až o 70 %.
Využívání cloudových služeb místo osobních počítačů a účinné chlazení herních serverů by mohlo snížit emise v herním průmyslu až o 70 %.

foto: ČEZ

Jedna z největších světových telekomunikačních firem, Deutsche Telekom, testuje chlazení svých data center určených pro herní aplikaci MagentaGaming pomocí technologie od německé společnosti Cloud&Heat. V ní drží podíl i ČEZ prostřednictvím svého kapitálového fondu Inven Capital.

Deutsche Telekom spustil pro zákazníky, kteří rádi hrají on-line, pilotní aplikaci MagentaGaming, která zpřístupňuje zdarma 100 her v gaming cloudu. To znamená, že hráči nepotřebují mít vlastní výkonné přístroje a oblíbenou střílečku si mohou zahrát i na běžném chytrém telefonu.

Chlazení výkonného herního serveru umístěného v Bonnu zajišťuje technologie od společnosti Cloud&Heat, která se právě na účinné chlazení data serverů vodou specializuje.

Nahrazení individuálních herních PC systémem cloudu a efektivně chlazeného centrálního serveru s kapacitou 160 hráčů v hodině sníží emise CO2 až o 44.000 g, což představuje pokles zhruba 70 %.

„Jedním hlavních hledisek pro umístění našeho herního datového centra byla kromě co nejnižšího možného reakčního času (latence) a vzdálenosti k zákazníkům také dostupnost elektřiny a produkce odpadního tepla. Díky technologii od společnosti Cloud&Heat slibujeme, že se naše služby bude ještě efektivnější, a především významně přispějeme k lepšímu životnímu prostředí,“ řekl Dominik Lauf, programový vedoucí MagentaGaming Deutsche Telekom.

"Budoucnost herního průmyslu spočívá v cloudovém hraní. Jsme rádi, že naše technologie rozhodujícím způsobem přispívá k udržitelnosti potřebné IT infrastruktury,“ říká Nicolas Röhrs, výkonný ředitel a spoluzakladatel Cloud&Heat Technologies.

Drážďanská společnost Cloud&Heat Technologies se specializuje právě na výstavbu efektivní digitální infrastruktury. Mezi její vlajkové služby patří například unikátní řešení využívající teplo ze serverů k vytápění a ohřevu vody pro komerční prostory.

Díky němu lze dosáhnout až o 50 % nižších provozních nákladů data centra oproti konvenčnímu řešení. Venture kapitálový fond Skupiny ČEZ Inven Capital do Cloud&Heat vstoupil v roce 2017.

Počítačové hry tvoří s přibližně 2,3 miliardami uživatelů jednu z nejvýznamnějších sekcí světového zábavního průmyslu. Nárůst popularity hraní na mobilních zařízeních přitom nahrává právě cloudovému gamingu.

Podle studie společnosti ABI Research by počet hráčů využívajících gaming cloudy mohl do roku 2024 stoupnout ze současných zhruba 7 na cca 42 milionů.

Energetická náročnost herních aplikací přitom mnohonásobně převyšuje streamování hudby a filmů, proto se poskytovatelé těchto aplikací poohlížejí po vhodných technologických řešeních.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

A to by jeden neřekl. Když hraju doma na PC, tak mi to odpadní teplo vytápí místnost.
Jenže to už nikdo nezapočítává, protože by jim ten výpočet nevyšel tak super.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Radovan

Tak ono to se servery funguje už rok https://www.root.cz/clanky/teplo-ze-serveru-muze-ohrivat-vodu-ukazuje-poskytovatel-spoje-net/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele ozana

Utopte servery v oleji, ušetříte a vyhřejete městský bazén
20. 6. 2016
https://www.root.cz/clanky/utopte-servery-v-oleji-usetrite-a-vyhrejete-mestsky-bazen/

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Obrázek uživatele Kuk

Mikrosoft radši ohřívá moře rybičkám. Na lidi sére jako ostatně vždy. :))))
https://www.idnes.cz/technet/pc-mac/microsoft-server-ocean-poruchovost-natick-edge-cloud-azure.A200915_085046_hardware_nyv

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?