ČEZ bude stavět rychlonabíječky na čerpacích stanicích Shell

redakce - 16 Červen 2020

Rychlé dobití elektromobilu u stanic ČEZ bude napříště možné také na vybraných čerpacích stanicích Shell v České republice. Elektromobil Hyundai Kona EV u nabíjecí staníce ČEZ

Elektromobil Hyundai Kona EV u nabíjecí staníce ČEZ
foto: ČEZ

Skupina ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě s více než 200 dobíjecími stanicemi, společně se společností Shell Czech Republic a.s. předpokládá v první vlně postupné zprovoznění 10 rychlonabíjecích míst.

Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF). První nabíjecí místo na čerpací stanici Shell bylo zprovozněno na Gočárově okruhu v Hradci Králové.

Instalované rychlodobíjecí stanice s výkonem 50kW umožňují dobití většiny kapacity baterií elektromobilu do 25 minut. První dobíjecí stanice ČEZ na čerpací stanici Shell již začala fungovat na Gočárově okruhu v Hradci Králové.

„ČEZ i Shell jsou společnosti, které intenzivně pracují na transformaci současné energetiky v energetiku čistou a udržitelnou. Elektromobilita je toho důležitou součástí a její růst jde ruku v ruce s postupným útlumem uhlí a zvyšováním podílu výroby z bezemisních zdrojů. Dobíjecí stanice postupně vybudujeme na prvních deseti čerpacích stanicích Shell. Jednoznačnou podmínkou rozvoje meziměstské elektromobility je totiž síť rychlodobíjecích stanic na hlavních tazích. Evropský grant z programu CEF pro oblast Doprava nám pomáhá tuto výstavbu výrazně urychlit,“ uvedl Pavel Cyrani, místopředseda představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ.

„Partnerská řešení pro nabíjení elektromobilů jsou jedním ze způsobů, kterým se snaží společnost Shell globálně dodávat nové formy energie. Naší ambicí je do budoucna nabízet rychlé nabíjení na dlouhých i krátkých cestách těm zákazníkům, kteří se rozhodnou používat elektromobil nebo plug-in hybrid,“ řekl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

V rámci dvou etap projektu ČEZ – „EV Fast Charging Backbone Network Central Europe“ – vznikne do roku 2020 více než 100 rychlodobíjecích stanic. Dosud bylo v rámci těchto dvou projektů instalováno téměř 70 stanic.

Nad rámec těchto lokalit ČEZ průběžně staví i stanice z vlastních prostředků a z prostředků Operačního programu Doprava. ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice čítající více než 200 stojanů, z toho téměř 150 rychlodobíjecích stanic.

Síť využívají jak stálí zákazníci, tak i jednorázoví klienti. Nedávno zavedený nový systém obsluhy zákazníků umožňuje mj. automatické vyhledání nejbližší nabíjecí stanice včetně indikace obsazenosti jednotlivých dobíjecích kabelů, komunikaci s uživatelem o stavu dobíjení jeho auta např. přes SMS či statistiky objemů dobíjení a ceny.

ČEZ jednotně osazuje nové lokality rychlodobíjecími stanicemi ABB, k jejichž standardní výbavě patří zejména DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS umožňující nabíjet s výkonem až 50 kW.

Stanice jsou připojeny k platformě fungující na principu cloudu, která umožňuje monitorovat zařízení v reálném čase a provádět vzdálenou diagnostiku.

V České republice je aktuálně registrováno více než 4000 čistě elektrických aut. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektrických aut, loni 789 elektromobilů a letos jen za prvních 5 měsíců roku celkem 1 171 elektroaut.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Chválím.
To ponížení a ztrátu času ve srovnání s projíždějícími benzíňáky si elektromobilisté alespoň vychutnají v přímém přenosu.

---

NA ELEKTRO ANI KORUNA, ŘEKLA KORONA.

Knotek: „Je neuvěřitelné, kolik duševně vyšinutých lidí pobíhá bez dozoru na světě...”

Rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Obrázek uživatele Kuk

Si to vychtnaj na každým semaforu až jim budou čumět na prdel.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

těch aut co lze připojit na nabíječku (včetně PHEV) je v ČR cca 8000 ks

---

BMW i3 60Ah - 40.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

...no,neviem ...ale znie to dost komicky, ked niekto v roku 2020 da 50kW nabijacej stanici titul "rychlonabijecky"


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.