Británie od roku 2040 zakáže prodej všech benzinových a dieselových aut

Jan Horčík - 26 Červenec 2017

Britská vláda se údajně chystá ohlásit záměr zakázat od roku 2040 prodej všech nových benzinových a dieselových aut. Nabízí se však hned několik otázek.auto Británie Londýn ulice silnice auta

Podobný nápad jako Británie už dříve ohlásily i další země, kromě Francie např. také Norsko, Nizozemsko, Německo či kupodivu také Indie.
foto: andriusm, licence public domain

Ta první zní: jak může tato, vpravdě problematická, britská vláda, ohlašovat co udělá úplně jiná vláda v roce 2040? Za 23 let se toho může stát opravdu hodně.

Druhá otázka je také nasnadě: nebude už v roce 2040 jakýkoliv zákaz benzinových a dieselových aut zcela zbytečný? A v posledku, nechce náhodou jen britská vláda odvést pozornost od jiných, palčivějších problémů dneška?

Podobný plán, skončit do roku 2040 s prodejem fosilních aut, ohlásila aktuálně Francie.

Podle britské vlády jde o součást plánovaných opatření na zlepšení kvality ovzduší v hodnotě asi 3 mld. liber. Např. britští liberální demokraté však plán kritizují jako málo ambiciózní a volají po zákazu dieselů do roku 2025.

Znečištění ovzduší je v Británii spojováno s 40 000 předčasnými úmrtími. Podle britské vlády je špatná kvalita ovzduší největším nebezpečím pro veřejné zdraví. V úvahu proto podle mluvčího britské vlády připadá i zavedení šrotovného.

Zpět na HybridPřidat komentář

boze, pane horciku vy jste fakt mistr technickeho bulvaru. britska vlada stejne jako kazda jina dela ze sve pozice vsechno, aby se tam udrzela dalsi 4 roky. vic bych za tim fak nehledal. co bude v r. 2040 britska vlada netusi stejne tak jako to netusi nikdo z nas.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Však to se také v článku píše.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

tak se na to podivejme. nadpis: "Británie od roku 2040 zakáže prodej všech benzinových a dieselových aut" prvni veta: "se údajně chystá ohlásit záměr zakázat od roku 2040 prodej všech nových benzinových a dieselových aut" opakuji: "se údajně chystá ohlásit záměr " citite ten bulvar? ja jo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to neleze? Pan Hořčík přinesl jen zprávu o tom, co uvedla stávající vláda ve Velké Británii. Dokážete to pochopit? Podle Vašeho komentáře nejspíš ne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

*melete

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OMG to tu budu este 23 rokov smradit?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VPT !! - Vyspělá Pístová Technologie ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2040 to je ještě příliš mnoho 23 roků !! Naprosto zbytečně páč v západní evropě se dá pohodlně jezdit elektro už dnes natož 2020. Východní €jropa obzvlášt V4 tak to je jiný kafe soudruzi ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm... ročně najedu tak 40-50 tisíc km, většina z toho v Německu, což je západní Evropa. Ale že bych tam viděl jezdit elektroauta v nějakém větším rozsahu se říct nedá. Čím to asi bude, když ty EV jsou tak skvělá a dá se s nimi tak pohodlně jezdit?

Já bych to nechal na přirozeném vývoji, až EV dospěje do stádia, že bude pro uživatele zajímavý a užitečný, koupí si ho rádi, ne? :-) I bez zákazů klasických aut.

Obrázek uživatele Josef

Upřímně, bude to spíš cenou elektřiny, kdy se na elektriku z důvodu šíleně drahé elektřiny pro domácnosti nevyplatí jezdit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

0,27 centů za kWh a 10EUR/za jistič je fakt brutální cena elektřiny :-)), Helmuti mají možná brutální cenu u notáře za ověření podpisu na smlouvě ale rozhodně ne cenu elektřiny vzhledem k jejich platům

raději mrkni jakou máš spotřebu ty

spritmonitor.de/de/detailansicht/631158.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale zase spousta baráku má na střeše solary, víc než u nás.

Obrázek uživatele Josef

Ještě připočtěte poplatky za OZE apod. Tohle není konečná cena.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je konečná cena, klikni si na VERIFOX a dej nějaký psč a množství kWh

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Německu platím za elektřinu zhruba dvojnásobek toho, co v ČR.

Jinak, firemní parkoviště několik stovek aut a z toho asi 2-3 EV, Twizzy, Leaf a případně nějaký Renault.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

v Německus neviděl jezdit elektroauta ve nějakém větším rozsahu, Čím to asi bude? Tak to ti můžu říct naprasto přesně Úďo, jsem totiž analytik ;) Germání se svou rozmldanou strojírenskou pakáží pro fosilní mašinériji svých germánských navzájem domluvených automobilek totiž fakticky nechtějí nástup elektromobilů ale chtějí svoje fabriky na fosily šrotovat ještě dalších 20-30-40 let. A proto elektromobilitu sabotují. Je to jeden národ nacijonálně vycvičen od Hitlera ;) a táhnou za jeden provaz. Keci a věci je rozdíl. To co žvaněj ještě neznamená že dělají. Elektromobilitu v germániji rozvíjí defakto jen americká Tesla. Germánský automobilky ji jen simulují ;) A od toho se to celý odvíjí :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A nebude to spíš tím, že Němec si spočítá, že zatím je pro něj výhodnější auto na klasická paliva než elektro auto? Ale já nevím, nejsem analytik...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no tak samozřejmě že ve většině případů rozhoduje cena ale tu nastavuje vláda ;) a tý doporučujou šedivý dědkové ředitelé domácích automobilek ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aha a já myslel, že cenu auta nastavuje jeho výrobce.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jistě že cenu samotnýho auta nastavuje jeho výrobce, ale cenu za kterou se budou rozvíjet elektromobily nebo fosil nastavuje vláda, respektive by měla nastavovat. A když vládu ovlivňujou nechci říct vydírají velice bohatí a mocní šedivý dědkové automobilek kteří nemají z osobních finančně prospěšnických důvodů vlastní zájem o nástup elektromobility, tak ji nastavuje vláda zkresleně dle vůle těch šedivých dědků vyděračů fosilních uondáváčů příštích desítek let. A kdoví jestli za tu dobu se nevylepší palivový článek a to je přesně co by chtěli a potom žádný elektromobily ale rovnou vodík. A zase na čerpačku za prachy diktovaný vládou a korporacema ;) A to je ten kolotoč, celá pohádka o tom proč v německu 2017 nepotkáváš elektromobily ve velkým. Diskuze slepice nebo vejce jsou ty uondávací zdržovací keci kolem ;) Že tam je pár dobíječek (krom tesláckých) může úsilí předchozích vlád zelených ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že pokud se nastaví stejné podmínky (daně) pro klasická auta i pro EV, tak se velice rychle ukáže, co je pro řidiče výhodnější. Němci nechtějí jít cestou Norska, které brutálně zdaňuje klasická auta a tak se pak najednou EV stávají výhodnými. Ale ne pro svoje užitné vlastnosti, ale pro ten způsob jejich "násilného protlačování" vládou. A to není, podle mě, správná cesta. Přístup Německa je mi sympatičtější - EV auta se musí prosadit na trhu svými vlastnostmi a užitnostípro uživatele.

Ostatně, i v ČR je zastoupení EV nizerné, nejenom v Německu. A to jsme malá krajina, kde by teoreticky spoustě řidičů EV mohl vyhovovat. Prostě myslím, že jejich čas ještě nenastal, pro masivní rozšíření, je potřeba počkat na nějaký zásadnější průlom co se týče baterek, rychlosti dobíjení a ceny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no to ale pouze v tom případě kdy se filozoficky německý lidský život upozadí před migrantským lidským životem, když už je zároveň dávno odsunut na 2hou kolej český lidský život jako €jroobčana 2hé kategorie (stejný výrobek 2jí kvality a zbavování se jedovatých dízlpopelnic z germánie do čech). Potom ano dej fosil do stejný roviny s elektro a nech to trhu a lidským kobylkám. Vyhrajou fosily páč už se do nich 100 let investovalo a dle namnožení jedou jak vlak který se jen tak nezastaví. Ale když zapojíš zdravý rozum a nebudeš nahrazovat rodilý němce bubáckým importem a přičteš náklady za onkologiji tak dle zdravý filozofie pokroku k elektromobilitě od čuchání dízlpopelnic je potřeba k vítězství elektromobility trh regulovat. Tak jako je regulováno kde co jinýho a má to samozřejmě důvod i smysl ;) A jestlis ještě nebyl v arábii doporučuju Emirates Dubaj za výhodnou cenu letenky - samozřejmě zlatotrubkama dotované ;) tečka

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OK, je to váš názor a beru to. Já si ale myslím, že dobrý, zdravý a ekologický výrobek se prosadí i bez regulací a dotací. Lidé jsou rozumní a časem, až EV bude mít rozumné vlastnosti, tak zvítězí. Nená nutno jej protlačovat velkou silo :-)

Do Emirátů lítám, dá se říct, pravidelně. S manželkou se nám tam líbí a myslím, že příští rok navštívíme znovu, třeba Abu Dhabi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pravidelně Abu Dhabi ?? hmm někdo by to mohl označit za zrádce národa rasy i přesvědčení ;) já to každopádně nepodporuju

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To chápu, že v očích elektrofanatiků (a odpůrců spalovacích aut) je cesta do ropné velmoci jedním z nejtěžších zločinů :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

novinky.cz/domaci/444642-pobodana-ceska-v-egypte-zemrela.html

Obrázek uživatele Radovan

Tak to je velmi smutné. Obrana proti překvapivému útoku nožem je velmi problematická, pokud je veden zákeřně z boku či zezadu, tak tím tuplem. Nebo když se v klidu opalujete a klimbáte na pláži, jste v podstatě bez šance.
Zde selhala ochranka hotelu. Byli jsme v Egyptě 2x a vždy seděl alespoň 1 člobrda na kraji pláže u plotu blízku u moře a měl přehled. Pokud to byly sousedící resorty, tak tam měli budku a byli v ní dva, k moři se pak dalo dostat jedině přes hotel (ozbrojená ostraha, bezpečnostní rámy, betonové šikany na vjezdu, výsuvné kolíky a masivní závory v dostatečné vzdálenosti a příjezd obvykle parkem se vstupní branou a plotem na začátku. Místní byli jen obsluha.
A to jsme jeli s vědomím rizika, kdy v Káhiře to už vřelo a v Safaze (vedle Hurghady) byl klid. Později, když to vřelo v Tabě a Hurghada taky nic moc, až dolů do Marsa alamu. Pokud tedy chtějí mít dále turistický ruch, budou muset ty svoje dementy sami vystřílet. Jinak mohou s dementy žít ve shodě požírajíc písek a zahaleni od hlavy až k patě mlátit hlavou o zem, páč de facto nic jiného v Egyptě, kromě památek a moře, na uživení zrovna není. A díky jejich přemnožení za posledních pár desítek let tím tuplem ne.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

A pak si posvitime na motorove pily soudruzi :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nesnáším motorovou pilu co věčně nechytá nebo je přechlastaná, taháním za ten přiblblej špagát se tak unavím, že není pak síla na řezání a furt se ten krumpl musí servisovat nemluvě vo čuchání těch jedů při práci. Parádní je elektrická motorová pila. Dáš jí do zástrčky a jen se staráš abys kabel nepřefik a to je vše. Pak už jen řežeš :)))))))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jojo, pokud máš ve svém lese na každé borovici zásuvku na 230v ta super :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)) není potřeba. prodlužka má 40 metrů a na lesní cestě mám zaparkovanou káru a v ní honda generátor. A až bude schopný elektromobil tak v něm bude měnič rovnou se zásuvkou 220V ;) A neplaším v lese zvířátka o smradu ani nemluvě ;)) Musíš mysletz pokrokově a ne komunisticko-zpátečnicky!! Teď jeden VW manažér přiznal, že kdyby 1910 vyhrály elektromobily tak dodneška nikoho ani nenapadne vyrábět tak složitý krám jako je spalovací motor :)) Sním a ropou je jen samý problém :))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TVL v tom Řáholci musí bejt veselo. Myslím, že zvířátka opravdu neplašíš. Zvířátka se válejí po zemi smíchy :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A proč ten elektromobil tehdy nevyhrál? :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

já to vím ty víš ... ;) wiki

Jojo, dva roky řežu s skupinou a fakt moc fajn. Kromě kácení tlustých kmenů zvládá všechno a víc jak na dvě baterky nemám sílu a většinou ani práci.

Na rezani klacku u baraku mozna. Ale na tezbu v lese o tom jeste par let pochybuju - tam na kazdem stromu zasuvka neni (a pro soucasne baterie je x hodin v zaberu pri nejake rozumne hmotnosti iluze, tahat s sebou xy kilo baterii misto maleho kanystru benzinu je dost neprakticke)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

No vidíte, a rok 2040 je asi 10x tak daleko než "pár let".

A mimochodem už současné AKU pily vám umožní na jedno nabití pořezat toto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1* paráda :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

njn když dřevo v lese kácí Cipískovi Rumcajs holýma rukama, nebo si do lesa Cipísek bere sebou benzínový agregát a do něj si připojí tu elektropilu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)))) do lesa máš přece v autě honda generátor a v něm zásuvku ;)) Ale je fakt že do hodně nepřístupných míst to nejde, tam je lepší benzin. No tak doufejme že vám na něj €U udělá taky emise a limity hluku a nařídí vodíkový palivový článek :DDDD

V roce 2040 bude jakékoliv zahradní nářadí se spalovacím motorem dávno k vidění tak maximálně v muzeu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

správně soudruhu, ale nejprve si ještě posvítíme na benzínové sekačky a křovinořezy :-))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

benzínové sekačky :))) jen debííl tahá po zahradě těžkou benzínovou sekačku, furt do ní bleje a když nebleje tak je v sevisu. 20 let tahám lehkou jednoduchou plastovou poctivou elektrickou sekačku z germánije a šlape jak víno ;)))))

Obrázek uživatele Anonym123

z lídla predsa vretenovú, ktorú stačí tlačiť pred sebou a kosí. bez benzínu, bez batérií, bez***

Tu z Lidlu za 1200 s průměrem 31cm ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je z roku 1994 a tady lídl nefachal soudruzi, jelo se pro ni do germánije a složila se za 5 minut z krabice doma. Poctivý tlustý plasty, nevím co je to za značku

UZ dlho dostat kvalitne bateriove kosacky, cena je sice vysoka, ale odvdaci sa velni prijemnym pouzivanim. Benzinova kosacka je v sucasnosti vhodna len na kosenie travnika vacsieho ako 300 az 500m2, pretoze profesionalne bateriove kosacky s velkym zaberom su este extremne drahe.
Mam uz tri roky styri bateriove stroje na jeden typ vymennej baterie k uplnej spokojnosti. Kupil som 2 baterie 4Ah 36V pre 43cm kosacku, noznice na zivy plot, lankovu vyzinacku a retazovu pilu.

Obrázek uživatele Kuk

Už 2 roky sekám s baterkovou 1100 m2 a pohoda. Ta jednoduchost, klid a čistota je k nezaplacení. Skladuju jí v chajdě, smrad je nulovej :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ukaž odkaz at sme chytřejší co je to za značku/typ a recenzi

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Soudruzi politici chteji neco prikazovat. Smesne. Navic v tom roce uz ten zakaz nebude stejne potreba.

Asi tak. Uz za 10 let nebudou mit ICE jedinou vyhodu nad EV a vyrobci je prestanou vyrabet sami, protoze po nich nebude poptavka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co presne ICE znamená ?
Dik.

Internal combustion engine = spalovaci motor

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale my to říkáme česky VPT - Vyspělá Pístová Technologie :)))

Obrázek uživatele Radovan

tedy zkráceně sračkomet :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

někde sem tady četl a už to nemůžu najít, že jeden manager VW prohlásil, že kdyby na začátku minulýho století vyhráli elektromobily s jednoduchým elektromotorem tak by pak už nikoho ani nenapadlo vyrábět tak šíleně složitý a náročný zařízení jako je spalovací motor ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V roce 2040 bude celá Evropa už dávno jezdit jen na velbloudech.

Obrázek uživatele Kuk

Dokavad budeš ty teroristy sponzorovat litím benzinu a nafty do nádrže tak určite :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jj, tehlech xenofobinich zvastu sem uz slysel. Kdyz to nekoho bavi, zabyvat se takovyma kravinama a strachovat se o hovadiny...uzijte si to. Vsude budou muslimove a zavedou tady islamysky stat a bla bla bla...popravde, jestli ma evorpa vymrit a nahradit ji arabove, tak at se to stane, to je evoluce. Pokud se evorpani prestanou mnozit, tak nemaji pravo obyvat tak velke uzemi, jen at nas arabaci obsadi. A cinani s Indama by se mohli taky trochu rozsoupnout a obsadit vetsi cast sveta, maji na to manpower i skill. Rozhodne nejsem fanoskem zaprdenych ustrasenych evropanu, co sou pokud mozno singl, honi se v praci jak banda prasat za karierou 8hodin denne a pak se srachy poserou z kazdeho clanku o tom jak jakysi arabac nekde udelal bordel a ze ma 8 decek. Ja sem zastancem prirodnich zakonu evoluce a prava schopnejsiho, vsechno ostatni sou jen kecy.

Nevím proč by měl člověk zdravého rozumu mít v dnešní době 8 dětí. Veškeré problémy, ekologické, ekonomické i sociální jsou způsobené velkým počtem lidí na malém území. Ale máte pravdu v tom, že kdo si své území neobhájí nemá na něj nárok.

Proc mit 8 decek? To ja netusim, ale to neres. Pokud je to blby napad tak to lidi delat nebudou, tecka. Pokud se na malem uzemi lidi premnozi a neuzivi se, tak umrou na hladomory, vymlati se ve valkach o suroviny nebo se pokusi zabrat uzemi jineho statu. Pokud je ten stat tak slaby/blby ze je necha toto uzemi zabrat, jeho chyba, uzemi si nezaslouzi a prijde pravem o nej. Zadny problem.

Tak se seber a odtáhni si za nima někam na saharu , kde ti bude ještě víc svítit na lebku, protože těma kydama akorát urážíš spoustu poctivě pracujících lidí , kteří už tak musí živit ty co nikdy dělat nebudou a ty co seděj ve sněmovně

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

poctivě pracujících lidí ?? většina lidí co musí chodit do práce a dělat co se jim řekne jsou otroci a blbci. A jelikož nemají schopnosti na dělání správných věcí sami na sebe dělají i kraviny a co je nebaví jen když za to dostanou prachy. A tak je vychcanější blbci využívají, těm se říká zaměstnavatelé :) A kdo by měl dělat ještě děti když je po práci tak nasrrr a unavený :))) Ještě že tu máme ještě chytřejší blbce co vyrábějí zbraně :D

Obrázek uživatele Radovan

Řešením přemnožení a lidské přesily se zabývaly národy už dávno. Proto taky vymysleli kulomet........ :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zajimavy nazor.Docela zdravy.

---

heros

V roce 2040 uz nebude Evropa :)

To jako, že se potopí?

Obrázek uživatele Kuk

Karotka jí do tý doby rozvrátí.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?