Autosalon Ženeva 2020: Kia Sorento v hybridní verzi s výkonem 172 kW

redakce - 20 Únor 2020

Nová generace Kia Sorento, která se zanedlouho představí na autosalonu v Ženevě, nabídne také hybridní pohon.Sorento nabídne nový hybridní pohon 1,6 litru T-GDi, stejně tak benzínovou jednotku 2,5 litru T-GDi a naftový agregát 2,2 litru.

Sorento nabídne nový hybridní pohon 1,6 litru T-GDi, stejně tak benzínovou jednotku 2,5 litru T-GDi a naftový agregát 2,2 litru.
foto: Kia

Nejnovější Kia Sorento bude prvním SUV postaveným na nové platformě Kia. Zahájení výroby je naplánováno ještě na letošní rok. Platforma s kompaktní konstrukcí motorového prostoru, kratšími převisy a delším rozvorem umožnila nabídnout nejen nový stylový design a postoj vozidla, ale též pohodlnou jízdu a příjemnou ovladatelnost.

Ve srovnání s předchůdcem narostlo nové Sorento o 10 mm do délky; rozvor se prodloužil o 35 mm na 2815 mm. Kabina nyní nabízí více místa než mnohá jiná SUV střední třídy a díky chytrému obestavění prostoru také nové Sorento disponuje zavazadelníkem na vrcholu třídy.

Při premiéře první generace Sorenta v roce 2002 tento model zaujal svojí robustní rámovou konstrukcí karoserie, velkým vnitřním prostorem a dobrými terénními schopnostmi. Přechod na samonosnou konstrukci u Sorenta druhé generace v roce 2009 znamenal skokovou změnu v jízdních vlastnostech na silnici.

Nová Kia Sorento

Nová Kia Sorento
foto: Kia

Nová podvozková platformy Kia pro středně velká SUV je z pohledu nové generace Sorenta podobným významným krokem kupředu, kdy vůz ve své třídě nastoluje nová měřítka v otázkách prostornosti, praktičnosti, hospodárnosti i kvality.

Pro Koreu, evropské trhy a Severní Ameriku bude konstrukce a uspořádání platformy umožňovat zástavbu nového výkonného hybridního pohonu ‚Smartstream‘ s přeplňovaným motorem. První elektrifikované ústrojí v rámci modelové řady Sorento používá jednotku 1,6 litru T-GDi (zkr. turbocharged Gasoline Direct injection), elektromotor o výkonu 44,2 kW a lithium-iont polymerovou baterii o kapacitě 1,49 kWh.

Elektromotor se spalovacím motorem nabídnou systémový výkon až 172 kW a točivý moment 350 Nm, včetně nízké hladiny emisí a vysokých jízdních schopností z titulu nového elektrifikovaného ústrojí.

Díky chytře řešené zástavbě do nové platformy bylo možné bateriový modul uložit pod prostorem pro posádku bez jakýchkoli negativních dopadů na místo v kabině nebo zavazadelníku.

Zájemci z Koreje a Evropy si mohou Sorento objednat i s novým naftovým čtyřválcem 2,2 litru ‚Smartstream‘ s maximálním výkonem 202 koní a točivým momentem 440 Nm. V tomto případě je ústrojí spojeno s novou osmistupňovou převodovkou Kia (8DCT) s vícelamelovou spojkou v olejové lázni, vyvinutou s ohledem na hladké řazení jako u klasického automatu při současném snížení spotřeby oproti dvouspojkovým ústrojím se suchou spojkou.

Nová Kia Sorento

Nová Kia Sorento
foto: Kia

Od uvedení na trh v Koreji a v Severní Americe se bude též nabízet výkonný benzínový motor ‚Smartstream‘ 2,5 litru T-GDi o výkonu 281 koní a točivém momentu 421 Nm. Přeplňovaná jednotka 2,5 litru spojená s převodovkou 8DCT kombinuje přímé vstřikování s technologií vícebodového vstřikování, a umožňuje tak jemně přizpůsobovat pracovní takt za různých otáček motoru ve prospěch výkonu a co nejnižší spotřeby paliva při každodenním používání.

Nové Sorento kromě nové platformy a hnacích jednotek přichází s řadou špičkových bezpečnostních prvků a funkcí ke zvýšení pohodlí. Multikolizní brzda, uplatněná v rámci vozů značky Kia vůbec poprvé, napomáhá zmírňovat závažnost škod v případě vícenásobných kolizí.

Po aktivaci airbagů v důsledku prvotní kolize se zde automaticky aktivují brzdy vozidla, aby byli cestující lépe chráněni před sekundárním čelním nebo bočním nárazem. Funkce multikolizní brzdy bude k dispozici v závislosti na konkrétním trhu společně s celkem osmi airbagy k dalšímu posílení kolizní bezpečnosti (vč. centrálních airbagů pro přední sedadla, bočních airbagů a kolenních airbagů.

V závislosti na konkrétním trhu bude pro Sorento k dispozici i funkce monitorování okolí (SVM) s dálkovým ovládáním přes smartphone. V zájmu pohodlného parkování si tak uživatel bude moci zkontrolovat okolí vozidla vedle palubního monitoru SVM i prostřednictvím chytrého telefonu.

Nová Kia Sorento hybrid se představí v premiéře 3. března 2020 na mezinárodním ženevském autosalonu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Blondýny by si měly poznačit to datum do diáře. Dalších 2,5 tuny smradlavého plechu pro převoz 50 kg živé váhy z fitka ke kosmetičce budou brzy v nabídce....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Pokud to nemá aspoň 100km EPA tak je to oničem. A vůbec hybridy jsou cenou oničem obecně.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil