Autosalon Ženeva 2016: elektromobil Citroën DS E-Tense

Jan Horčík - 09 Březen 2016

Na ženevském autosalonu představila francouzská automobilka Citroën, resp. její značka DS, koncept nového elektromobilu E-Tense.auto autosalon Ženeva 2016 elektromobil Citroën DS E-Tense

Koncept elektromobilu Citroën DS E-Tense se aktuálně představil na autosalonu Ženeva 2016
foto: Citroën/DS

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën slaví se svojí značkou DS světový úspěch. Zejména díky stylovým hatchbackům a sedanům. Jméno si dělá i účastí v závodech elektrických formulí Formula E.

Na autosalonu Ženeva 2016 se znovu ukázalo jak velké plány PSA se značkou DS má. Automobilka tam prezentovala koncept sportovního elektromobilu Citroën DS E-Tense.

Elektrické sportovní kupé se některými designovými prvky odkazuje k původnímu modelu Citroën DS z roku 1955 - např. zadními blinkry umístěnými ve střeše.

Pohonný systém konceptu nabízí výkon 402 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h během 4,5 sekundy. Max. rychlost je omezena 250 km/h.

Lithium-iontové baterie dávají vozu teoretický dojezd (NEDC) asi 310 km na jedno nabití. Ehm…

Auto je pouze dvoumístné, karoserie je vyrobena z , díky čemuž se může pochlubit hmotností 1632 kg.

Půjde E-Tense někdy do výroby? Velmi pochybujeme.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

To "Ehm..." v textu nemá chybu :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přesně! :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.